Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Inovovaný náučný chodník s pexesom, zvonkohrou... Vytlačiť
 

_DSC0138.JPGO tom, že mesto Lučenec v spolupráci so Združením Region Neogradiensis pripravilo nový priestor pre deti a mládež, v ktorom deti môžu tráviť viac voľného času, sme už v našich Mestských novinách písali. Slávnostné otvorenie náučného chodníka pod názvom projektu Aktívne spoznávanie flóry a fauny (prvá etapa) v mestskom parku prebehlo 23. júna za veľkej účasti detí a dobrovoľníkov, ktorí sa do projektu zapojili.

ZVONKOHRA, PEXESO, INFORMAČNÉ TABULE

A po piatich mesiacoch na náučnom chodníku pribudla v rámci druhej etapy drevená zvonkohra (melódia vo vetre), pexeso (zvieratká v parku), dve nové informačné tabule. Inovovaný náučný chodník v stredu 22. novembra odovzdala oficiálne do užívania primátorka Alexandra Pivková, spoločne s manažérkou CZT zo spoločnosti Veolia Dagmar Šuškovou. Ako prví vyskúšali tóny zvonkohry žiaci zo 4. B triedy Základnej školy M. R. Štefánika v Lučenci.

CIEĽ: UČIŤ DETI LÁSKE K PRÍRODE...

„Pokračujeme v revitalizácii nášho parku nielen vo vzťahu k zeleni a verejným priestranstvám, ale snažíme sa doň zakomponovať aj rôzne náučné prvky. Zábavnou formou pre deti a možno aj pre nás starších je dobré priblížiť si, čo všetko možno v našom parku vidieť. Tomu by mala slúžiť aj ďalšia etapa nášho náučného chodníka“ uviedla primátorka Pivková.

Mesto chce podľa jej slov pokračovať v podobných projektoch, ktoré majú za cieľ učiť deti láske k prírode a životu s ňou. „Budeme radi, ak budeme môcť otvoriť aj tretiu etapu tohto chodníka, v ktorej by sme chceli deťom priblížiť kvety, zvieratá či rôzne chrobáčiky,“ dodala primátorka s tým, že túto etapu možno zrealizujú už na jar budúceho roka.

GRANT VO VÝŠKE 4510 EUR

Druhú etapu náučného chodníka v lučeneckom parku podporila Nadácia Veolia Slovensko grantom vo výške 4510 eur. Projekt dofinancovalo mesto Lučenec zo svojho rozpočtu.

POMOC DETÍ ZÁKLADNÝCH ŠKÔL

Do projektu sa zapojili deti zo základných škôl. Do náučného chodníka vytvorili pexeso svojimi maľbami deti zo Základnej školy, Ul. Vajanského 47, Lučenec, Základnej školy M. R. Štefánika, Haličská cesta 8, Lučenec. Tie boli v parku odmenené sladkosťou.

POĎAKOVANIE

Touto cestou sa chce mesto Lučenec poďakovať všetkým, ktorí sa do projektu zapojili, hlavne deťom, učiteľom a všetkým dobrovoľníkom.

text a foto: Ján Šnúrik

_DSC0120.JPG


 
 

Úradné hodiny

Mestský úrad 
Pondelok: 8.00 - 16.00
Utorok : 8.00 - 12.00
Streda : 8.00 - 17.00
Štvrtok : 8.00 - 12.00
Piatok : 8.00 - 15.00

Kancelária 1.kontaktu
Pondelok : 8.00 - 16.00
Utorok : 8.00 - 16.00
Streda : 8.00 - 17.00
Štvrtok : 8.00 - 16.00
Piatok : 8.00 - 15.00

English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka