Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kultúrne a športové akcie ku dňu 11. 1. 2019

9.1. - 11.1.2019   17:00, 19:00

Kino Apollo

Hovory s TGM

Jan Budař ako Karel Čapek a Martin Huba ako T. G. Masaryk excelujú v príbehu jedného z najslávnejších rozhovorov našej histórie. Filmové „Hovory s TGM“ prinášajú na plátna kín nečakané napätie, emócie a stret dvoch významných mužov.

V ten deň na jeseň v roku 1928 sú dva symboly československej demokracie na vrchole, rovnako ako celé Československo. Ich kniha, ktorá vznikala celý rok, je konečne hotová. Karel Čapek preto vyhľadá v zámockej záhrade prezidenta Masaryka a chce mu ponúknuť časť honoráru za knihu ich rozhovorov, ktorá vzniká k 10. výročiu stále mladej republiky. Prezident ale nie je v dobrej nálade, jeho dcéra mu totiž zakázala knihu vydať. Toto stretnutie nebude ľahké.


 

11.1.2019   17:00

Kino Apollo

Niečo naviac

Stačil jeden chromozóm v DNA navyše a všetko bolo inak.

Niekoľko hodín po narodení malej Dorotky vykreslila lekárka rodičom vidinu čiernej budúcnosti s dieťatkom postihnutým Downovým syndrómom a ponúkla im možnosť zbaviť sa jej. Odmietli. Dnes je z Dorotky teenegerka, ktorá má svoje sny a túžby tak ako všetci mladí ľudia v jej veku. Jeden sen prerástol všetky - túži sa stať veľkou herečkou....


 

11.1.2019   18:00 hod.

Jazzové lístie.jpg

Radnica Lučenec

Jazzové lístie

Dni sa krátia, leto chladne a čoraz citelnejšie cítiť príchod ďalšieho ročného obdobia. Pani jeseň padajúcim lístím oznamuje nástup svojej vlády. Je to už malá tradícia, že v Lučenci padá v októbri aj lístie jazzové... Pozývame Vás na malý sviatok jazzu a dobrej muziky, na piaty ročník festivalu Jazzové lístie!
Môžete sa tešiť na dva odlišné jazzové projekty, aj keď v dnešnej dobe je ťažko niečo presne zaškatuľkovať.
- Juraj Burian Jazz Projekt feat. Johan Swenson (USA/Švédsko) a Juraj Griglak
Pôvodné kompozície na rozmedzí jazzu a fusion.
- Jiří Stivín (CZ) & Gipsy jazz SK feat. Karin Sarkisjan (Arménsko)
Nesporne zaujimavé spojenie gypsy jazzu v stýle Django Reinhardt & Stephane Grappellit a etno world music prináša práve tento medzinárodný hudobný projekt.


 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka