Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Kamerový systémVytlačiť
 

Rozšírenie mestského kamerového systému o ďalších 11 kamier

Logo MV.jpgV meste Lučenec je mestský kamerový systému budovaný od roku 2001 začínali sme s 3 kamerami a momentálne ich je v meste celkove 25. Tento kamerový systém monitoruje miesta v meste Lučenec, kde je najväčší pohyb osôb, prípadne kde najviac dochádza k páchaniu trestnej činnosti. Prostredníctvom kamier je možnosť zadokumentovať trestnú činnosť napr. poškodzovanie všeobecne prospešných zariadení mesta, prípadne sa môže kamerový systém využiť aj na odhaľovanie priestupkov na úseku dopravy - parkovanie v zákaze, zákaz vjazdu a iné alebo kamerový systém môže slúžiť aj k zisteniu alebo objasneniu aj závažnejšej trestnej činnosti - vreckových krádeží, lúpeží, výtržností.

Koncom roka 2017 sme mestský kamerový systém rozšírili o ďalšie kamery a to celkove o 11 kamier, pričom tieto boli umiestnené na križovatku ulíc Masarykova - Dr. Vodu so zameraním sa na monitorovanie predajne Non stop a parčíka M. R. Štefánika, na  Ul. B. Němcovej, kde kamera sleduje mestský park - náučný chodník,  na Ul. Rádayho so zameraním sa na predajňu Non stop, parkovisko pred mestským cintorínom s čiastočnou kontrolou aj priestorov cintorína, na sídlisko Rúbanisko II so zameraním sa na križovatku pred bowlingovou halou.

Tri kamery boli umiestnené do areálu futbalového štadióna za účelom zabezpečenia majetku, ako aj prípadného dokumentovania výtržností počas športových zápasov. Na základe sťažností občanov bola doplnená ešte jedna kamera na Ul. tkáčskej do Opatovej. Dve  digitálne kamery boli umiestnené na Masarykovu ulicu, ktoré monitorujú svetelnú križovatku a Divadlo B. S. Timravy.

Vzhľadom na zvýšenie počtu kamier bolo potrebné vylepšiť aj obslužné zariadenia a to monitory, nahrávacie zariadenie a tiež vybavenie chránenej dielne, ktorá bola zriadená už v roku 2014 na pravidelné sledovanie výstupov z kamerového systému a ktorá pozostáva z 5 osôb s ťažkým zdravotným postihnutím.

Kamerový systém plánujeme aj naďalej rozširovať a modernizovať. Pokiaľ to bude možné, plánujeme zrealizovať zmenu prenosu údajov z kamier do sídla mestskej polície cestou optickej siete.

DSC_6455.JPGWP_20151204_12_23_45_Pro__highres.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt „Rozšírenie kamerového systému v meste Lučenec“ bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality vo výške 9000 EUR. 

Logo MV 2.png


 
 

Úradné hodiny

Mestský úrad 
Pondelok: 8.00 - 16.00
Utorok : 8.00 - 12.00
Streda : 8.00 - 17.00
Štvrtok : 8.00 - 12.00
Piatok : 8.00 - 15.00

Kancelária 1.kontaktu
Pondelok : 8.00 - 16.00
Utorok : 8.00 - 16.00
Streda : 8.00 - 17.00
Štvrtok : 8.00 - 16.00
Piatok : 8.00 - 15.00

English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka