Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Revitalizácia „ostrovčeka“Vytlačiť
 

IMG-7123.JPG

Tento rok sa konal VI. ročník grantového programu Obec bližšie k Vám, ktorý vyhlásila Nadácia Slovenskej sporiteľne. Mimo iných aktivít, ktoré grantový program podporoval, bola aj ochrana a skvalitnenie životného prostredia mesta a okolia formou citlivej revitalizácie zelených zón. Jednou z hlavných úloh mesta Lučenec je zabezpečenie výstavby a údržby verejných priestranstiev. Medzi tie patria aj príroda a zeleň v našom meste. Mesto Lučenec tak v rámci úspešného projektu revitalizovalo ostrovček medzi budovou Slovenskej pošty a mestským úradom. Revitalizácia ostrovčeka prebieha v týchto dňoch, kedy sa na ostrovčeku vysadili dva trvalkové záhony, vytvorila sa „kvetinová vlajka“ (foto) vo farbách mesta Lučenec, revitalizovala sa zeleň, odstráni sa betónový obrubník a osadia sa dve presklené vitríny (foto), v ktorých sa budú prezentovať certifikovaní predajcovia regionálnej značky NOVOHRAD.

IMG_9635.JPG

 

Mesto Lučenec v spolupráci so združením Región Neogradiensis, z.p.o, v rámci implementácie projektu zavádzania regionálneho značenia v Novohrade ponúklo prostredníctvom vitrín priestor pre prezentáciu našich certifikovaných výrobcov. Všetci jedenásti výrobcovia, ktorí sú „prvými lastovičkami“ projektu, budú mať na ostrovčeku vystavené svoje regionálne produkty. Pri každom budú uvedené kontaktné údaje a predajné miesto, kde si môžu záujemcovia výrobok či produkt zakúpiť. Okoloidúci môžu obdivovať krásne výrobky z Novohradu - krížikovú výšivku, ľanové vrecká na chlieb, mydlá z kozieho mlieka, dekorované sklo a medy.

V súčasnosti je vyhlásená 2. výzva k predkladaniu žiadostí o udelenie značky „Regionálny produkt NOVOHRAD“. Záujemcovia o certifikáciu svojich výrobkov môžu svoje žiadosti podávať v termíne do 19.11.2018. Po úspešnom procese certifikácie pribudnú do vitrín aj ďalšie produkty. Už teraz sa o výzvu aktívne zaujímajú noví remeselníci a výrobcovia z nášho regiónu.

Sme radi, že sa prostredníctvom grantového programu podarilo zrealizovať tento zaujímavý projekt. Spojili sme tak revitalizáciu zelene ostrovčeka s propagáciou kvalitných regionálnych produktov, vyrobených našimi výrobcami tradičným postupom z miestnych surovín, s podielom ručnej práce.

Slávnostné otvorenie sa uskutočnilo 6. novembra 2018. Na otvorení sa zúčastnili okrem zástupcov mesta Lučenec aj predseda správnej rady Nadácie Slovenskej sporiteľne Štefan Máj a niektorí certifikovaní výrobcovia, žiaci základnej školy M. R. Štefánika, na ktorej sa regionálna výchova vyučuje. Regionálny produkt Novohrad sa tak dostal do povedomia žiakov základnej školy a širokej verejnosti.

V rámci tohto projektu na revitalizáciu ostrovčeka mesto Lučenec získalo finančnú podporu vo výške 4000 eur.

Text: Henrieta Čemanová

logo_mesta_LC_2.jpgSLSPNadacia_external-material_box (2).pnglogo_novohrad_regionalnyprodukt_cmyk.jpg


 
 

Úradné hodiny

Mestský úrad 
Pondelok: 8.00 - 16.00
Utorok : 8.00 - 12.00
Streda : 8.00 - 17.00
Štvrtok : 8.00 - 12.00
Piatok : 8.00 - 15.00

Kancelária 1.kontaktu
Pondelok : 8.00 - 16.00
Utorok : 8.00 - 16.00
Streda : 8.00 - 17.00
Štvrtok : 8.00 - 16.00
Piatok : 8.00 - 15.00

English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka