Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Voľby do EP - podujatia

INFORMAČNÁ KAMPAŇ NA STREDNÝCH ŠKOLÁCH: „CHOĎ(TE) VOLIŤ – PODPORA VOLIEB DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU 2014“

S cieľom zapojenia mladých ľudí /prvovoličov/ do diskusie o ich práve hlasovať a zvoliť si tých, čo budú za nich rozhodovať na pôde Európskeho parlamentu a súčasne podporiť ich účasť vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014 zorganizovalo Informačné centrum Europe Direct Lučenec s podporou Zastúpenia komisie v Slovenskej republike /ZEK/ a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku /IKEP/ informačnú kampaň na stredných školách pod názvom „Choď(te) voliť – voľby do Európskeho parlamentu 2014“. V dňoch 13. a 14. 03. 2014  sa na Obchodnej akadémii v Modrom Kameni, na Gymnáziu A.H. Škultétyho vo Veľkom Krtíši, na Gymnáziu Ivana Kraska v Rimavskej Sobote a Gymnáziu-Gimnáziu vo Fiľakove prezentovala nielen činnosť Informačného centra Europe Direct Lučenec, ZEK, IKEP, ale aj činnosť Európskeho parlamentu pri rozhodovaní o dôležitých otázkach každodenného života na úrovni EÚ. Študenti počas podujatí mali priestor vyjadriť svoj názor na aktuálne témy týkajúce sa EÚ.
Počas informačnej kampane boli študenti - prvovoliči informovaní o potrebe účasti vo voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré sa budú konať na Slovensku 24. mája 2014. 


 

13.03.-14.3.2014 - Infokampaň na stredných školách

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

TENTOKRÁT TO BUDE INÉ - VYBERTE SI TÝCH, ČO BUDÚ ROZHODOVAŤ - VOĽBY DO EP 2014

Priestory Divadla B.S.Timravy sa dňa 02.12.2013 zaplnili viac ako 200 študentmi lučenských stredných škôl. Mesto Lučenec v spolupráci s Europe Direct Lučenec zorganizovalo podujatie so zámerom zvýšenia informovanosti študentov, najmä prvovoličov na témy voľby do Európskeho parlamentu v roku 2014, ekonomika, hospodársky rast, obnova EÚ po kríze a zamestnanie občanov v EÚ.
Študentov slávnostne privítala primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková, ktorá odovzdala slovo Róbertovi Hajšelovi, riaditeľovi Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku. Študentov informoval o činnosti Európskeho parlamentu a činnosti informačnej kancelárie. Pozvanie Europe Direct Lučenec na podujatie prijala poslankyňa Európskeho parlamentu Katarína Neveďalová, ktorá so študentmi diskutovala na dané témy v štyroch blokoch. Prestávky jednotlivých blokov hudobne doplnila skupina REvoLuCIE.
Poslankyňa reagovala na všetky otázky študentov, v závere podujatia vybrala najaktívnejších a z nich si hlasovaním samotní žiaci vybrali dvoch, ktorí pocestujú na pozvanie pani Neveďalovej na trojdňovú exkurziu do Bruselu. Všetci zúčastnení sa stretli po programe vo foajé Divadla B.S.Timravy na slávnostnej recepcii – europikniku, kde bolo pre nich pripravené občerstvenie a množstvo cenných publikácií a materiálov k diskutovaným témam. Organizáciu a realizáciu podujatia v rámci projektu „Voľby do EP“ zabezpečilo Europe Direct Lučenec s podporou Zastúpenia Európskej komisie v Slovenskej republike a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku.


 

02.12.2013 - Podujatie - Tentokrát to bude iné - 2013

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka