Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Chovateľská burza v Lučenci

Chovateľská burza v Lučenci

Pozývame vás na Chovateľskú burzu 2019, ktorá tento rok začína v apríli.

Tešíme sa na vašu návštevu!

chovatelska_burza_2019.jpg


 

OZNAM PRE PREDAJCOV NA CHOVATEĽSKEJ BURZE!

Vážení chovatelia a návštevníci Chovateľskej burzy v Lučenci!

Radi sme sa Vám poďakovali za doterajšiu priazeň a spoluprácu! Burzy plánujeme organizovať aj v roku 2019, veríme, že nám zachováte svoju podporu. Zároveň však dovoľte, aby sme vám pripomenuli základné podmienky účasti na burze a naše odporúčania:

  • Cena za jedno predajné miesto (cca 1 m²) bude v r. 2019 jednotná a to 1,50 € pre všetkých predajcov. Cena platí pri predaji na stoloch, ale aj pri predaji mimo predajných stolov, z prinesených prepraviek a na betónovej ploche. Cena za predaj z auta a z prívesu je stanovená na 8,- €.
  • Burzy budú, rovnako doteraz, prebiehať len vonku, na zadnom trhovisku, kde je dostatok predajných miest a nebude nutné si predajné miesta rezervovať. Takisto je tam dostatok predajných miest pre predaj z áut či prívesov a blízko trhoviska je aj veľké bezplatné parkovisko. Vstup na burzu bude aj pre návštevníkov a kupujúcich bezplatný.
  • Keďže zadné trhovisko nie je kryté, odporúčame, aby ste si pre prípad nepriazne počasia resp. silného slnka zabezpečili vhodné slnečníky alebo iné prístrešky podľa vlastného uváženia.
  • WC v tržnici bude prístupné od 7:30 - 10:30, rovnako tak automat na kávu. Občerstvenie je počas burzy možné zakúpiť v prevádzkach tržnice, vchod je zvonku od rampy.
  • Čas konania burzy zostáva aj v roku 2019 nezmenený a burzy budú prebiehať od 7:00 do 11:00 hod.

Taktiež Vám chceme pripomenúť, že Regionálna veterinárna a potravinová správa Lučenec stanovila pre organizovanie Chovateľskej burzy v Lučenci určité podmienky. V tých sa o.i. uvádza, že:

  • zvieratá na burze musia byť klinicky zdravé a pochádzať z chovu prostého nákaz,
  • zvieratá z iných okresov, ako Lučenec a Poltár, musia mať potvrdenie, že nepochádzajú z miesta, kde sa vyskytla nebezpečná nákaza prenosná na zvieratá a nepochádzajú z oblastí, na ktoré sú vydané obmedzujúce opatrenia pri premiestňovaní zvierat. Vydáva ho príslušná Regionálna veterinárna a potravinová správa podľa miesta bydliska chovateľa.
  • Vystavené holuby musia byť vyšetrené a vakcinované proti pseudomoru a paramixoviróze, hrabavá a vodná hydina na salmonellu a králiky proti myxomatóze a moru králikov.

Termíny burzy na rok 2019:

7.4., 5.5., 2.6., 7.7., 4.8., 1.9., 6.10., 3.11.

V prípade doplňujúcich otázok nás kontaktujte osobne na Mestskej tržnici alebo na kontaktoch 0915 155 747, 0908 571 751

Veterinárnym dozorom je poverený MVDr.Miroslav Repa, č.licencie 0882


 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka