Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Popis činnosti

Popis činnosti

Zameranie Mestskej tržnice je hlavne prenájom predajných priestorov pre pestovateľov ovocia, zeleniny a iných poľnohospodárskych produktov rastlinnej a živočíšnej výroby. V priestoroch Mestskej tržnice je možné zakúpiť rôzne druhy ovocia, tiež rôznych druhov zeleniny a iných produktov, napr. mlieka, mliečnych výrobkov v špeciálnom mliečnom stánku, tiež iných živočíšnych produktov, ako sú napr. konzumné vajíčka alebo mäso z hydiny.

V priestoroch pod prístreškom pred budovou mestskej tržnice je možné si zakúpiť odevy. Tovary predávané na mestskej tržnici sú sezónnymi tovarmi a preto ich predaj je ovplyvnený danou sezónou. V jarnom období sa začínajú objavovať na stoloch prvé druhy jarnej zeleniny. V tomto období si záhradkári môžu zakúpiť rôzne druhy priesad či semien do svojich záhradiek. V letnom období je to ovocie a zelenina typická pre toto obdobie. Pred sviatkom Pamiatky zosnulých sa na našich stoloch objavujú rôzne druhy smútočných kytíc a živých kvetov. V predvianočnom období zase rôzne druhy vianočných kytíc, vianočných ozdôb, rôzne druhy vianočného pečiva a samozrejme vianočných stromčekov. V nebytových priestoroch mestskej tržnice sa nachádzajú prevádzky, ktorých činnosť je zameraná hlavne na služby pre obyvateľov.

Nachádza sa tu jedáleň s bohatým sortimentom jedál a niekoľko prevádzok rýchleho občerstvenia. Z oblasti služieb sú tu opravovne obuvi - brašnárstvo, opravovňa odevov, holičstvo-kaderníctvo, predajňa hudobných nástrojov, predajňa hydiny, hydinových výrobkov a vajec, predajňa kvetín, predajne rôzneho druhu chleba a pečiva, predajňa cukroviniek a rôzneho druhu domácich polotovarov, taktiež sú tu pohostinské zariadenia a predajňa vína.

 

 


 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka