Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Prezentácia mesta Lučenec

Letné Lounské vábenie 2011

Mesto Lučenec sa ako partnerské mesto zúčastnilo 12. - 14. 8. 2011 na 8. ročníku podujatia pod názvom "Letní Lounské vábení", ktoré sa každoročne realizuje v meste Louny v Českej republike. Mesto Lučenec, tak ako aj ostatné partnerské mestá z Nemecka, Francúzska a Holandska, sa vo svojom stánku prezentovalo svojimi atraktivitami o meste Lučenec a jeho okolí.

 


 

Deň otvorených dverí v MIC - 2011

Dňa 05. septembra 2011 sa na pôde Mestského úradu v Lučenci, Mestskej polície a Mestského informačného centra v Lučenci konal 1. ročník Dňa otvorených dvetí. V priestoroch Mestského informačného centra čakal škôlkarov, dospelých a mládež  bohatý program. Škôlkari z materskej školy sa v priestoroch centra s radosťou pustili do maľovania i lúštenia hlavolamov.


 

Veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2012

Veľtrh ITF Slovakiatour, ktorý sa konal v Bratislave v dňoch 19-22.01.2012  je najdôležitejším veľtrhom cestovného ruchu na Slovensku a patrí medzi najvýznamnejšie podujatia v regióne Strednej Európy. Prináša komplexný pohľad na dovolenky a cestovanie prostredníctvom zúčastnených cestovných kancelárií, domácich a zahraničných regiónov, zahraničných turistických centrál a subjektov poskytujúcich služby cestovného ruchu. Spolu s veľtrhom ITF Slovakiatur sa koná každoročne aj veľtrh gastronómie Danubius Gastro. Mesto Lučenec sa zúčastnilo tohto veľtrhu prezentáciou svojich atraktivít  v rámci stánku Banskobystrického samosprávneho kraja. Prezentácia stánku tento rok prebiehala novou formou - formou divadelných predstavení predstavujúcich jednotlivé regióny a prostredníctvom powerpointovej prezentácie jednotlivých miest.  


 

LETNÉ LOUNSKÉ VÁBENIE 2012

Mesto Lučenec sa zúčastnilo 17. a 18. 08. 2012 na 9. ročníku podujatia s názvom "Letní Lounské vábení", ktoré sa každoročne koná v partnerskom meste Louny. Vo svojom stánku sme sa prezentovali svojimi atraktivitami o meste Lučenec a jeho okolí.


 

LETNÉ LOUNSKÉ VÁBENIE 2013

Mesto Lučenec sa ako každoročne aj tento rok predstavilo so svojim stánkom ako partnerské mesto na 10. ročníku Letního lounského vábení, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 16.-18.08.2013 v Lounoch v Českej republike. Návštevníci v stánku mesta Lučenec si mohli pochutnať na slovenských špecialitách a mohli sa dozvedieť o atraktivitách a kultúrnych podujatiach v meste Lučenec a jeho okolí.


 

VÝSTAVA "U SUSEDOV" V SALGÓTARJÁNE

Župná knižnica Balassi Bálinta v Salgótarjáne organizovala ako každý rok podujatie pod názvom Jesenné knižničné dni. V rámci tohto podujatia je vždy jeden deň venovaný prezentácii obce/mesta na slovenskej strane pod názvom „U susedov“. Tento rok bol zameraný na prezentáciu mesta Lučenec. Novohradská knižnica v Lučenci, ako cezhraničný partner tohto podujatia, v spolupráci s Mestom Lučenec a Pamätným domom Gyulu Szabóa pripravili dňa 12. 10. 2013 v Salgótarjáne pre návštevníkov zaujímavú expozíciu prezentujúcu históriu a súčasnosť mesta a tiež diela významného výtvarného umelca, ktorý pôsobil v meste Lučenec. Expozíciu dotvárali ukážky prác klientov Domova dôchodcov a Domova sociálnych služieb LIBERTAS, ukážky prác Márie Bošelovej /hačkované dečky a anjeliky/, Radoslava Mojžiša /šperky/, Evy Srníkovej /keramika/, Evy Urbanovej /výrobky zo slaného cesta/ a Márii Polachovej z Novohradského osvetového strediska Lučenec /eukanistika/. Súčasťou bola aj ukážka ľudových tradícií, ktorej exponáty zapožičala ZŠ Vajanského v Lučenci. Zaujímavým kultúrnym programom nás sprevádzali počas podujatia Folklórny súbor Radosť a Základná umelecká škola n.o., Novohradská 2, Lučenec. Mesto Lučenec ukázalo na tejto výstave svoju rôznorodosť a špecifickosť, čo sa stretlo u maďarského publika s veľkým úspechom. Slovenskí a maďarskí návštevníci si túto výstavu mohli pozrieť do 31. októbra 2013.


 

ITF SLOVAKIATOUR 2014

V dňoch 30.januára – 2. februára 2014 sa konal vo výstavnom a kongresovom centre Incheba v Bratislave veľtrh cestovného ruchu ITF  Slovakiatour 2014.  Mesto Lučenec reprezentovalo na výstave Mestské informačné centrum ako člen Asociácie informačných centier Slovenska (AICES). Vo výstavných priestoroch sa stretli vystavovatelia z rôznych krajín i  domáci vystavovatelia, ktorých snahou bolo čo najlepšie odprezentovať svoj región. Návšteva veľtrhu prispela k zviditeľneniu mesta Lučenec doma aj v zahraničí.
 


 

MESTO LUČENEC  NA MESTSKOM MAJÁLESE V SALGÓTARJÁNE

Dňa 1.5.2014 sa v Salgótarjáne konalo podujatie Mestský majáles, ktorého program slávnostne začal stavaním mája za účasti miestneho folklórneho súboru a pokračoval slávnostným odhalením Parku družobných miest, ktorý poskytuje bližšie informácie o umiestnení a vzdialenosti jednotlivých partnerských miest mesta Salgótarján. Primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková, ako aj ostatní predstavitelia partnerských miest, uviazala stuhu mesta na informačný stĺp ako symbol pokračujúcej spolupráce partnerských miest.

Súčasťou aktivít tohto podujatia bol aj II. ročník Festivalu grilovania a varenia guľášu, ktorého sa mohli zúčastniť všetky partnerské mestá mesta Salgótarjánu, školy a rôzne inštitúcie. Mesto Lučenec, ako partnerské mesto, sa zúčastnilo tejto akcie a prostredníctvom svojho družstva pripravovalo chutný „babguľáš“. Počasie podujatiu prialo a všetky družstvá boli odmenené cenami. 


 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka