Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Tlačové správy

OSUD ZAMESTNANCOV POTRAVÍN KAČKA PRIMÁTORKE LUČENCA NIE JE ĽAHOSTAJNÝ

Stretnutie CBA 1.jpgV bývalej sobášnej sieni Mestského úradu v Lučenci sa v piatok 11. októbra 2019 uskutočnilo stretnutie zamestnancov siete potravín Kačka, ktorí sa na primátorku mesta obrátili s prosbou o pomoc v ich ťažkej životnej situácii.

Prostredníctvom elektronického dotazníka uverejneného na webovej stránke mesta Lučenec mohli všetci zamestnanci potravín Kačka potvrdiť účasť na stretnutí so zástupcami Centra právnej pomoci, Agentúry práce Banskobystrického samosprávneho kraja, Odborového zväzu pri CBA Slovakia a Úradu práce sociálnych vecí a rodiny. Vzhľadom na vysoký počet prihlásených a ich záujem o právne poradenstvo či získanie informácií pri hľadaní východiska z tejto nepríjemnej patovej situácie, sa naplánovalo stretnutie v dvoch vlnách, o 10.00 h a neskôr o 13.00 h.

Stretnutie CBA 2.jpgZástupcovia pozvaných inštitúcií prítomným poskytli cenné a praktické informácie o možných riešeniach, právne rady, pomoc pri hľadaní nových pracovných pozícií, vrátane poskytnutia všetkých formulárov, tlačených dokumentov a brožúr. Mnohí využili aj individuálne poradenstvo v pripravených priestoroch mestského úradu či hľadali odpovede na svoje otázky formou diskusie priamo počas stretnutia.
Účasť na stretnutí sa vyšplhala na 111 zaregistrovaných. Toto trojciferné číslo nie je len štatistickým údajom, ale sú to ľudia, ich životy, rodiny, ktoré sa ocitli v neistote, možno aj v existenčných problémoch, ktoré je potrebné vyriešiť a vynaložiť snahu na to, aby negatívny finančný dopad na ľudí v tejto situácii bol čo najmenší.
Po dohode s ÚPSVaR Lučenec Vám dávame do pozornosti zoznam voľných pracovných miest, ktoré sú priebežne aktualizované. Nájdete ich TU.


 

MESTO PONÚKA POMOC ZAMESTNANCOM KAČKY

Podľa informácií zástupcov odborov 1 800 zamestnancov siete potravín Kačka sa ocitlo v zložitej životnej situácii, ktorá môže prerásť aj do existenčnej krízy. Nikto netuší, čo s nimi bude. Obchody sa zatvorili a zamestnanci doposiaľ nedostali výpovede. Oslovovali príslušné štátne inštitúcie a médiá, kde prosili o pomoc, avšak majú pocit, že osud takmer 2 000 rodín nikoho nezaujíma.


 

OKTÓBER VENUJE MESTO LUČENEC SENIOROM

ALL - Seniori.jpgMesto Lučenec v spolupráci s Europe Direct Lučenec a kinom Apollo pripravili mesiac plný podujatí, ktoré sú venované našim seniorom na znak úcty a vďaky.

Bližšie informácie na:

 


 

V LUČENCI SA POKÚSIME O SVETOVÝ REKORD

Plagát.jpgObyvatelia i návštevníci mesta Lučenec počas Európskeho týždňa mobility a športu siahnu doslova až na dno svojich síl. O svetový rekord v ťahaní páru autobusov Slovenskej autobusovej dopravy Lučenec a. s. sa 27. septembra o 11:00 hodine na Námestí republiky pokúsi úspešný novohradský strongman, silák a železný muž Milan Šuľan.

Bližšie informácie nájdete:


 

TERAKOTOVA ARMÁDA MIERI NA DVA MESIACE DO LUČENCA

i_5781587.pngOd polovice septembra bude v Lučenci výstava bojovníkov terakotovej armády. Terakotová armáda je ôsmy div sveta, za ktorým cestujú tisíce ľudí do Číny. Na Slovensku má po Poprade druhú zastávku. Do 30. novembra 2019 bude denne sprístupnená návštevníkom v obnovenej Synagóge v Lučenci. 

 

Bližšie informáce nájdete na:

 


 
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka